להצטרפות*3080

גודל טקסט

3 מקרים בהם חייבים לשים לב לאותיות הקטנות

לא תמיד יש לנו את הזמן או הסבלנות להבין עד הסוף את ההתניות או הסייגים במוצר שאנחנו רוכשים, או בקיצור – להתעמק באותיות הקטנות. רובנו מאשרים באופן אוטומטי את התקנונים השונים באינטרנט, חותמים על מסמכים בלי לקרוא אותם במלואם, בלי לעצור ולחשוב - למה דברים חשובים נכתבים באותיות קטנות? אולי בדיוק בגלל שבונים על כך שלא תתעמקו להקדיש להן את הזמן. אבל בשביל זה אנחנו כאן: קבלו חמישה דברים שממש כדאי לקרוא בהם את האותיות הקטנות לפני שמבצעים החלטת קנייה פזיזה. כי האותיות הקטנות יכולות לעשות הבדל גדול בבריאות שלכם ושל המשפחה שלכם

  • רשימת הרכיבים שיש על כל מוצר יכולה להיות המפתח לדעת אם המוצר בריא או לא. איך יודעים? זה פשוט מאוד – הרכיב שיש הכי הרבה במוצר הוא זה שמופיע ראשון ברשימה, ואחריו לפי סדר יורד יתר הרכיבים. זה אומר שאם שני הרכיבים הראשונים אינם דברים שאתם רוצים לצרוך, אולי כדאי לוותר על המוצר הספציפי הזה.
  • משקפי קריאה מהמדף – זה זול בהרבה מללכת לאופטומטריסט, ובשביל קריאה בלבד נראה שלא כדאי להוציא את הכסף הזה על משקפיים, אבל צריך לקחת בחשבון שכשקונים משקפי קריאה מהמדף, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת ונמצאים במרשם בדיקת העיניים שלכם. אם לא עשיתם בכלל בדיקת עיניים – זו בעיה, אבל אם עשיתם כדאי לבדוק שלושה דברים מרכזיים – אם שתי העיניים באותו מספר, האם יש לכם גם מספר של ראיה לרחוק, והאם יש צילינדר. אם אחד מהתנאים האלו מתקיים משקפיים מהמדף אינן בשבילכם. זה יקשה לכם על הקריאה, ויגרום לכאבי ראש ולאי נעימות. אז לא כדאי לפספס את האותיות הקטנות של מרשם בדיקת העיניים שלכם               
  • סנן מים ביתי – בפרסומות נראה שהסנן הביתי שלכם הוא כל יכול. כן, אפילו עושה קפה. אבל בעצם כדאי מאוד לרדת ולקרוא את האותיות הקטנות של מה הסנן כן ולא מסנן. כשתבדקו את זה תופתעו לראות שחלק ניכר מהזיהומים שהסנן מסנן, לא קיימים בכלל במדינה שלנו, ואין להם זכר במי השתיה, ומצד שני ישנם זיהומים אחרים שנמצאים לפעמים בבדיקות מי השתיה בארץ, אבל הסנן אינו מסנן אותם. תוסיפו לזה את העובדה שגם חברות הסננים אומרות שיש חשיבות גדולה להחלפה של הסנן ומנורת ה UV בזמן, אבל מצד שני ההוראה להחלפה שלהם היא לפי כמות המים שעברו בהם – משהו שאין לנו שום דרך לבדוק אותו, ולכן אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שאנחנו מחליפים אותם בזמן. אז אם אתם באמת מחפשים בר מים מומלץ ורוצים מים נקיים מזיהומים, אולי סנן ביתי הוא לא הפתרון האידיאלי בשבילכם.

כאמור, אינפורמציה בריאותית חשובה לא באמת נמצאת במקומות שאתם מחפשים אותה, האותיות הקטנות יכולות לעשות הרבה פעמים את ההבדל הגדול בין מוצר חשוב, שטוב לבריאות שלכם, לבין מוצר שאולי הייתם מוותרים עליו, אם המידע היה מוגש לכם במלואו.  

לקבלת הצעת מחיר לשירות הברים שלנביעות

מחשבוןצריכת מים

הורידו את האפליקציה