להצטרפות*3080

גודל טקסט

טעויות במעבר דירה

7 טעויות נפוצות במעבר לדירה ראשונה עוברים דירה? כך תעשו זאת עם מינימום שגיאות ועוגמת נפש מיותרת

 

מזל טוב! קניתם את הדירה הראשונה שלכם, ואתם עוברים לנכס שהוא שלכם ורק שלכם. כבר לא צריך לבקש רשות מבעל הבית כדי לקדוח חור בקיר, לריב איתו על חוזה השכירות או על השיפוצים במטבח הישן. עכשיו הכל בידיים שלכם (גם האחריות) – אז עדיף להימנע מטעויות שיגרמו לכם עוגמת נפש והוצאות מיותרות נוספות. הנה כמה דרכים לעשות זאת.

בר ים מינרליים - מושלם לדירה שכורה - נביעות

1. אל תארזו הכל (יש דברים שצריכים להישאר מאחור)

לא משנה אם אתם עוזבים את הבית של ההורים או את הדירה שלכם, מה שבטוח הוא שיש לכם ערימות של חפצים שלא לכולם אתם באמת זקוקים – ושהגיע הזמן להיפטר מהם. המזכרות שאספתם בשירות הצבאי? לפח. הפתקים עם החברות מהתיכון? לפח. הבגדים הישנים שאתם חושבים שאולי יום אחד עוד תרזו ותיכנסו אליהם? לתרומה. כמובן שניתן להשאיר פריט אחד למזכרת, אבל לא להיות יותר מדי סנטימנטליים בבקשה. הבית שלכם הוא לא מחסן ואתם לא אוגרים.


2. אל תשכחו להעביר את החשבונות על שמכם (ותמנעו עוגמת נפש)

עוד לפני המעבר לדירה מומלץ לבדוק שכל החשבונות שולמו, וביום שלפני לוודא שהם גם הועברו על שמכם. לא כדאי להגיע ולגלות כבר ביום הראשון שהחשמל נותק, המים לא זורמים או בלון הגז נגמר. אסונות מהסוג הזה יגרמו לכם הרבה עוגמת נפש, וחבל לא למנוע אותם מראש עם קצת עבודה מסודרת.

3. אל תעשו בלאגן עם הארגזים (זה יעלה לכם ביוקר)

יש מי שבוחר להוביל את כל החפצים למקום אחד, לרוב לסלון, ומשם מתחיל לחלק אותם לחדרים השונים בבית. חבל – מדובר בבזבוז גדול של זמן, ובבלבול שעלול להיווצר ולגרום לאובדן של חלק מהחפצים. מומלץ כבר בשלב האריזה לרשום על כל ארגז את שם החדר אליו הוא מיועד, וגם ליצור רישומים מוקדמים של הדרך בה תרצו שכל חדר ייראה. כך תוכלו לתכנן בקלות את הסידור, ולדעת איזה מהחפצים מיותרים או צריכים לעבור לחדר אחר. זכרו: תמיד אפשר לשנות את התכנון.

4. אל תשכחו לשריין מקום במטבח עבור בר מים מינרליים (ותשתו ממנו שבע פעמים ביום)

ייתכן שעיצבתם את המטבח מראש או שקיבלתם אותו כבר מסודר ומאורגן, אבל לא כדאי לשכוח לתכנן מקום לבר מים מינרליים ממנו תשתו בוקר, צהריים וערב (וגם בין לבין). נוחות המיקום שלו היא זו שתשפיע על כמות המים שתצרכו – האם אתם יודעים כמה מים צריך לשתות ביום? ושאין דבר חשוב יותר משתיה מרובה של מים לבריאות שלכם. אגב בר המים המינרליים שלכם לא חייב להיות ממוקם רק במטבח – אפשר להציב אותו בסלון, באחד החדרים או אפילו בחדר השינה.

5. אל תזניחו את השכנים (אתם לא יודעים מתי תצטרכו כוס סוכר)

כבר בכניסה לבית, השתדלו להגיד שלום לכל מי שתפגשו. אתם לא יודעים מי חבר בוועד הבית, מי אחראי על פינוי פחי הזבל ומי יצטרך לאשר את המסיבה שתרצו לעשות בעוד כמה חודשים בלי שיזמינו לכם משטרה. תהיו נחמדים – זה לא עולה כסף, ועשוי להשתלם לכם בעתיד.

6. אל תשכחו אביזרי ניקיון להתחלה (הגיע הזמן לעבוד קצת)

אחרי שהמובילים יעזבו וישאירו אתכם עם הארגזים – הגיע זמן הניקיון הקצר. הרי אחרי שתמקמו את כל הדברים במקומם כבר יהיה מאוחר מדי וקשה מדי להזיז אותם שוב כדי לנקות את כל האבק שהצטבר. סביר להניח שצבעתם את הדירה מחדש, שהזמנתם אנשי מקצוע ושהצטבר הרבה לכלוך בפינות ובתריסים. שעה אינטנסיבית של ניקיון תעניק לבית אווירה טובה, ותתרום לגיבוש המשפחתי. אגב, זה הזמן לסנג'ר בני משפחה וחברים לבוא לעזור. מה קרה, כל יום אתם עוברים דירה?

7. אל תצפו שהכל יתקתק ביום הראשון (ותבחרו את הפיצה האהובה עליכם)

סביר להניח שביום המעבר הדירה עוד לא תהיה מאורגנת לחלוטין. התנור עוד לא יחובר לגז, המחשב עוד לא יחובר לאינטרנט והכלים עוד יישארו בתוך הארגזים. אין מה להתבאס, זה הגיוני לגמרי. בחרו לכם את המשלוח האהוב עליכם, תהפכו שני ארגזים לשולחן ותשבו יחד – כל המשפחה – לארוחה ראשונה בבית החדש. זו חוויה מגבשת.

לקבלת הצעת מחיר לשירות הברים שלנביעות

מחשבוןצריכת מים

הורידו את האפליקציה