להצטרפות*3080

גודל טקסט

5 מקומות מלוכלכים בבית – שלא חשבתם עליהם

אף אחד לא רוצה להיות במגע עם מקומות מלוכלכים. אבל יש מקומות שלמרות שאי אפשר לראות את הלכלוך בעין, הם עדיין נחשבים מלוכלכים, בעיקר בגלל שהם מייצרים תנאים לגידול של מושבות חיידקים. לא תאמינו איזה מקומות מלוכלכים יש לכם בבית שבכלל לא חשבתם עליהם

  • כיור המטבח – בניגוד לתדמית הנקייה, המטבח באופן כללי הוא מרחב פורה לחיידקים וללכלוך על סוגיו. שילוב של מזון, מים ותנועה מרובה יוצרים גן עדן לחיידקים. ברשימת המושמצים העיקריים במטבח תמצאו את הכיור והמסננת הקטנה והתמימה בקרקעית הכיור שמנקזת אליה את כל הלכלוך, שאריות המזון הנרקבות, החיידקים מבשר נא ועוד שורה ארוכה של חלקיקי ג'יפה. כמה מלוכלך שם? כ-90,000 בקטריות לסמ"ר לפי ה-The Public Health and Safety Organization. תוסיפו לזה את הרצפה, בייחוד סביב הכיור, משטחי השיש והעבודה, הידיות והמתגים וחלק מהמכשירים וקיבלתם מרבץ בקטריות רציני.
  • מתקן המים המסוננים – בין שלל המשטחים והפריטים המלוכלכים במטבח ניתן למצוא גם את מתקן המים המסוננים שרק נראה תמים. אתם בטח חושבים – יש בו רק מים, מה כבר יכול להיות? אז ככה: הסנן המכאני נוטה לצבור עליו לכלוך רב וסנן הפחם הפעיל מהווה בית גידול לחיידקים במיוחד כשלא מחליפים בזמן או לא מתחזקים באדיקות אבל גם במקרים שבהם אין זרימה של מים בסנן למשך יותר מ-24 שעות, או לאחר הפסקות מים ביישוב שלכם. בנוסף, כדאי לדעת כי הסננים במתקני הסינון  הביתיים אינם יכולים לסלק מהמים את כל המזהמים העלולים להיות בהם כך שבמידה ומי הברז אצלכם מכילים שאריות של חומרי הדברה , תרופות או דלק ומומסיו, הכימיקלים הללו יכולים להישאר במים גם אחרי הסינון .
  • ערמת הנעליים בכניסה לבית – לא בכדי חולצים היפנים ובני עמים נוספים במזרח אסיה נעליים מחוץ לדלת הבית (פעולה הכי בסיסית, לפי הפנג שוואי). סוליות הנעליים הם מדגרה לכל הלכלוך שאספתם בחוץ, כמו בוץ, אבק, נבגים, רעלנים, עופרת, שאריות של בעלי חיים מהרחוב, בקטריות, חומרי הדברה ועוד שורה ארוכה של דברים שאנחנו ממש לא רוצים שיסתובבו לנו בבית, בייחוד אם יש ילדים קטנים שזוחלים או משחקים על הרצפה.
  • מחשבים ומקלדות - מקלדת מחשב או מסך הלפ-טופ או האייפד עלולים להכיל עד פי 200 יותר חיידקים מאשר האסלה, שם משתוללים כחצי מיליון בקטריות לסמ"ר. אגב, זה נכון לגבי כל האביזרים הדיגיטליים והאלקטרוניים הנתפסים באופן מפתיע כנקיים יחסית, בהם מטענים, עכברים, סוללות נטענות, אוזניות ושאר גדג'טים שאנחנו מצמידים ללחי ולאוזן ומחזיקים בידיים וקרוב-קרוב לגוף כמעט בכל רגע נתון.
  • ראש המקלחת - ראש המקלחת הוא מתברר מקום שחיידקים מאוד אוהבים. יש בו שתי תכונות עיקריות שהן אידאליות לגדילה של חיידקים – לחות מתמדת, מפני שכל הזמן עוברים בו מים, וכן הוא נמצא במקום שאינו מאוורר באופן סדיר וחמים רוב הזמן. ראש המקלחת בא במגע עם לכלוך בזמן המקלחת, כך שהחיידקים שאנחנו מביאים איתנו מבחוץ, ומגיעים למגע איתו, נשארים עליו, ובתנאים שהוא מייצר יכולים לגדול למושבות. על ראש המקלחת נמצא בעיקר עובשים וחיידקי שמרים, יכולים לגרום לזיהומים.

לקבלת הצעת מחיר לשירות הברים שלנביעות

מחשבוןצריכת מים

הורידו את האפליקציה