להצטרפות*3080

גודל טקסט

סידן שמקורו במינרליים – ספיגה כמו ממוצרי חלב

רבות דובר על הקשר בין צריכה מועטה של סידן לאורך שנים ובין מחלת האוסטאופורוזיס.

מחקרים מהעולם וגם מישראל מעידים כי קיים פער בין ההמלצות הגבוהות לצריכת סידן לבין הצריכה שלו בפועל.
תרומתם של מים מינרליים המכילים סידן למאזן סידן חיובי הינה יעילה במיוחד.
בעוד רוב מקורות המזון העשירים בסידן הינם גם עשירים בקלוריות ובשומנים המים המינרליים מהווים מקור עשיר בסידן ללא שום צריכה קלורית.
הגורם העיקרי הקובע את תרומתו של סידן שמקורו במים מינרליים לצריכת הסידן היומית הוא היכולת של הגוף לספוג אותו .(מושג הנקרא "זמינות"). על מנת לבדוק את הזמינות של הסידן במים המינרליים נערכו מחקרים שונים שבדקו את שיעורי הספיגה של סידן ממים מינרליים עם וללא ארוחה. בכל המחקרים שנסקרו נמצא כי הספיגה של סידן שמקורו במים גבוהה לפחות כמו מוצרי חלב.
שילוב של ארוחה יחד עם המים המינרליים שיפר את ספיגת הסידן ב -25%. בנוסף, ידוע כבר שנים אחדות שספיגת הסידן משתפרת ככל שגודל המנה הנצרכת קטן. לפיכך עדיפה צריכה של מנות סידן קטנות יחסית לאורך כל היום על פני צריכה של כמות גדולה במנה אחת.

לסיכום:

  • ספיגת סידן ממים מינרליים המכילים סידן גבוהה לפחות כמו ממוצרי חלב.
  • ספיגת הסידן עולה כאשר המים נצרכים יחד עם מזון.
  • פיזור שתיית המים, בכמויות קטנות יחסית, לאורך היום משפרת עוד יותר את תרומתם למאזן הסידן היומי.
  • החוקרים מסכמים באופן חד משמעי כי מים מינרליים המכילים כמות משמעותית של סידן מומלצים כמקור לסידן להגעה לצריכת הסידן האופטימלית.

מקורות:
Bohmer H . et al. Calcium supplementation with calcium-rich mineral waters: a systematic review and meta-analysis of its bioavailability. Osteoporos Int. 2000;11(11):938-43.

Bacciottini L et al. Calcium bioavailability from a calcium-rich mineral water, with some observations on method. J Clin Gastroenterol. 2004 Oct;38(9):761-6.

Bacciottini L et al. Foods and new foods: the role of nutrition in skeletal health.J Clin Gastroenterol. 2004 Jul;38(6 Suppl):S115-7.

Couzy, F. et al. Calcium bioavailability from a calcium- and sulfate- rich mineral water, compared with milk, in young adult women.Am J Clin Nutr 1995; 62:1239-44.

Wynckel, A. Intestinal calcium absorption from mineral water. Miner Electrolyte Metab 1997; 23:88-92

Van Dokkum, W. et al. Bioavailability of calcium of fresh cheese, enteral food and mineral water. A study with stable calcium isotopes in young adult women. Br J Nutr 1996; 75:893-903.

לקבלת הצעת מחיר לשירות הברים שלנביעות

מחשבוןצריכת מים

הורידו את האפליקציה