להצטרפות*3080

גודל טקסט

מי אחראי למים שאתם שותים

איזה מים תבחרו לשתות?

מים הם לגוף הם כמו דלק למכונית, כל המערכות בגוף זקוקות למים כדי לתפקד באופן תקין. המים עוזרים להעביר בגוף חומרים מזינים לתאים, מפנים פסולת ועוזרים למערכות שונות, כולל ייצור רוק, הובלת חומרים, שמירה על טמפרטורת הגוף ואפילו יכולים לעזור לחילוף חומרים, לתחושת שובע, ובכך יכולים לסייע לירידה במשקל, ויכולים לשפר  את מצב הרוח ומעלים את האנרגיה בגוף.

בנוסף לכך שהם הכרחיים לחיים שלנו יש להם עוד יתרונות ייחודיים כמו חידוש תאי עור ובכך יכולים לסייע לעור שלנו להראות טוב וצעיר יותר – בונוס נחמד בפני עצמו.

ההמלצות התזונתיות האמריקאיות (DRI) לאנשים בוגרים ובריאים הוא של שתיית מינימום 8 כוסות לנשים ו 12 לגברים ביום. כמובן שכדאי להקשיב לגוף שלנו ואם חשים תחושת צמא לשתות. הגוף מאבד נוזלים דרך זיעה, ושתן, ולכן במזג אוויר חם במיוחד, שבו מזיעים הרבה, בזמן עבודה מאומצת או אם לוקחים תרופות משתנות, כדאי להקפיד אפילו יותר על כמות השתייה.

איזה מים כדאי לשתות?

ישנם כמה מקורות לשתיית מים – מי ברז, מים מסנן ביתי, או מים מינרליים, אבל איך נדע איזה מים עדיפים לנו, ועל איזה מים אפשר לסמוך?

כמו בכל דבר אחר, כדאי לדעת מי אחראי על המים שאתם שותים. מים הם חלק מחיים בריאים, בתנאי שהם באמת טובים ובטוחים.

מי הברז על מי הברז שלנו אחראי משרד הבריאות על פי תקנות בריאות העם. משרד הבריאות מבצע באופן סדיר בדיקות של מקורות המים השונים כדי לוודא שהם אינם מכילים חומרים מזהמים שהוגדרו לבדיקה. במקרה ויש חריגה או תקלה, משרד הבריאות מודיע מידית על הפסקת השימוש במי הברז או הרתחה שלהם. צריך לדעת שהיום בעקבות שנות בצורת רבות ומצוקת מים,  70% מבתי האב בישראל מקבלים מים מותפלים. תהליך התפלת המים משאיר את מי השתייה שלנו בלי מינרלים חיוניים שקיימים בהם באופן טבעי, ובעיקר עם חוסר גדול במגנזיום. מגנזיום הוא מינרל חיוני לתפקודי מערכות שונות בגוף, וחסר בצריכה שלו יכול להביא לבעיות שרירים, מחלות לב ועוד.

מים מינרליים, כשמם כן הם, מכילים מינרלים רבים שנובעים מממקור המים ממנו הם נשאבים. יתרון נוסף במים המינרליים הוא בעובדה שבגלל שהם מוצר ארוז, החברה שמייצרת אותם מחויבת לכתוב על הבקבוקים מה בדיוק מכילים המים – וכך, כמו במזון, אנחנו יכולים לדעת בדיוק מה קיבלנו ומה לא קיבלנו בתוך המים שלנו. בנוסף, חברות המים המינרליים מחויבות למים בטוחים ונקיים מזיהומים, והן מבצעות בדיקות סדירות של המים כך שמה שמגיע אליכם הביתה הוא מים נקיים ובטוחים.

 

סנן מים ביתי -  הסנן הביתי שלכם מנקה את המים מחומרים שונים, אבל צריך לדעת שישנם חומרים שאין לו יכולת לסנן, והם נשארים במים שלכם כמו חומרים אורגנים להדברה, או סוגים שונים של מתכות כבדות (כמו אלומיניום וכרום). את הסנן יש להחליף בזמן אחרת הוא יכול להפוך למזהם בפני עצמו ולשחרר למי השתייה שלכם זיהומים שונים, בין היתר חיידקים ובקטריות. בנוסף בגלל שהסנן מסנן גם את הכלור הקיים במי הברז, מים במכלי הסנן הביתי שלכם, רגישים יותר לזיהומים חיידקיים.  

צריך לזכור - המים שאתם שותים מהסנן הביתי שלכם הם בעצם מי ברז שעברו תהליך סינון, ולכן אסור להשתמש בהם אם משרד הבריאות מוציא הודעה על זיהום מי הברז ואיסור שימוש ללא הרתחה, יש להחליף את הסנן והנורה אחרי זיהום כזה, ולרוקן אותו מהמים שעמדו בו, אחרת אתם עלולים לשתות מים מזוהמים.  

 

לקבלת הצעת מחיר לשירות הברים שלנביעות

מחשבוןצריכת מים

הורידו את האפליקציה