מים כמקור לחיים

השיער שלנו משגשג בסביבה עשירה בלחות ושתיית מים היא אחת הדרכים הטובות ביותר כדי להרוות את צימאונו

מאת: מערכת נביעות | | 10 Oct
אישה מושיטה יד עם כוס מים קדימה

הידעת?

מומלץ לשתות 8 כוסות של מים ביום גם עבור בריאות שערך! ובדיוק כשם ששורשי הצמח קולטים את המים מהאדמה כך גם שורשי השיער קולטים ומשתמשים במים לתמוך בספיגת המינרלים ולעודד את חיוניות התאים.המים מהווים כ70% ממשקל הגוף כולו, מרכיבים את גופנו ומסייעים בתהליכם בסיסיים רבים. ולכן המסקנה היא ברורה- אנו חייבים את המים בשביל לחיות! המים נותנים לדם את נפחו, מרכיבים את נוזל הלימפה, מהווים את סביבת התאים ואף ממלאים את נפח התא עצמו בכדי לתת סביבה פיזיולוגית הטבעית אשר הכרחית לתהליכי החיים של כל תא ותא. שמירה על כמות מים קבועה בגוף מתאפשרת על ידי איזון בין כמות המים הנכנסים לגוף לכמות המים היוצאים ממנו. חשוב לנו לשמור על מצב זה של איזון בגוף ולא להפר את שיווי המשקל, כיוון שפגיעה  בממשק המים בגוף תוביל לתסמיני התייבשות ולירידה ביכולת הפיזיולוגית של הגוף לתפקד, או אף גרוע מכך למחלות שונות.

מהיכן המים מגיעים?

המים מופקים בתאים כחלק מפעילותם המטבולית השוטפת, אולם עיקר הנפח מתווסף לגוף דרך מערכת העיכול כתכולת שתייה ומזון. המזון מתפרק בגופנו לאבות מזון כגון פחמימות, שומנים, חלבונים, מינרלים, ויטמינים ואפילו מים. השתייה והמזון שאנו צורכים בונים את גופנו, מפעילים ומתחזקים אותו כל יום ולאורך החיים.

מים והקשר לשיער ולעור הקרקפת

המחקרים רבים נעשו לאחרונה בכדי להדגיש את חשיבות המים לעור הפנים – ההבדל בחיוניות ובמראה ניכרים היטב על מי שאינו שותה מספיק לעומת מי שמקפיד על שתיית המכסה היומית. אין ספק כי חסך של שתיית מים, כגורם אחד מיני רבים, יכול להשפיע על מערכות הגוף וגם על השיער שעל ראשינו ועל עור הקרקפת.
המים מהווים רבע ממשקל השערה, כאשר חלבונים שונים ובעיקר הקרטין נותנים לה את היתר.שורשי השיער ועור הקרקפת ככל איבר אחר חייבים לקבל אספקת דם תקינה ורציפה הנושאת עמה חמצן מים והזנה טובה. המים מיטיבים עם שורשי השיער בכך שהם מסייעים לשיפור זרימת הדם וחילוף החומרים, ומסייעים בתהליכים פיזיולוגיים של בניית חלבון הקרטין, צמיחה ומניעת נשירת השיער. הכל טמון באזור אסטרטגי אחד- הפפילה: אותה פקעית של כלי דם המזינה את שורש השערה, ויוצרת את הקשר בין השערה למערכות הגוף. השיער כתמונת ראי למצב הגוף, הינו הראשון להפגע אם הגוף נתקל בקשיים או חוסרים שונים. כראיה לכך- נראה נשירה של שיער, צמיחה משובשת ואיטית ושיער חסר ברק וחיוניות.

השיער שלנו משגשג בסביבה עשירה בלחות ושתיית מים היא אחת הדרכים הטובות ביותר כדי להרוות את צימאונו.בדיוק כמו העור שלנו, שיערנו גם צריך שימון מבפנים החוצה, ולהתייבשות יש השפעה ישירה על צמיחה ונשירת השיער.
בסופו של עניין היעדר לחות בשיער הצומח יכול להוביל לשיער יבש ושביר, והיעדר לחות בשורשים יכול לשבש את קצב צמיחת השיער, להפריע למחזור חיי השערה ולגרום לנשירת שיער.
חשוב לציין כי שתיית מים תורמת לעור הקרקפת כפי שתורמת לעור הפנים, ויכולה לסייע ולהקל על בעיות טורדניות וכרוניות של עור הקרקפת כמו קשקשים על רקע של עור יבש וסבוריאה דרמטיטיס.

לכן הקשר ברור – שיער בריא בגוף בריא:

כפי שאנו מספקים לגופנו את המזון והאנרגיה לו הוא זקוק, יש לספק לו גם את המים והנוזלים החיוניים.
המתכון: למען בריאות הגוף ובריאות השיער, יש להקפיד ולשתות לפחות 8 כוסות של מים ביום.

המאמר נכתב ע"י טריקולוגית מקצועית של מעבדות הייר קליניק – לטיפול בנשירת שיער והתקרחות

מערכת נביעות  |

מערכת נביעות |