120 קילוגרמים של מסת שריר טהורה – על מים ואחוזי שומן בגוף

הדיאטה היא חלק בלתי נפרד מחייו של מפתח גוף, כשאחד הרכיבים המרכזיים בדיאטה הזו, אם לא החשוב שבהם תאמינו או לא – הוא מים.

מאת: מערכת נביעות | | 10 Oct
אישה אחרי אימון עם מגבת על הצוואר ובקבוק מים ביד

אם אתם חובבי ספורט ופיתוח הגוף, מן הסתם יצא לכם לצפות בתחרות מר אולימפיה הנערכת מדי שנה בלאס ווגאס שבארה"ב. בתחרות מציגים שרירנים אימתניים, את גופם לראווה, ומתחרים על התואר מר אולימפיה, המציין את פסגת ההישגים בספורט הזה. מה שרבים לא יודעים הוא, כי מאחורי הספורט הזה, עומדים מחקרים רפואיים ענקיים והספורטאים משקיעים חלק ניכר מזמנם בעיסוק בדיאטה התזונתית שלהם.

משתתף ממוצע בתחרות כזו, שוקל למעלה ממאה קילו, משקל שבדרך כלל מזוהה עם מושגים כמו השמנת יתר בדרך כלל, אולם בניגוד לשמנים במשקל זהה, משתתפי התחרות הזו הם בעלי אחוזי השומן הנמוכים בעולם. רץ אולימפי מהרמה הגבוהה ביותר למשל יהיה בעל כ-13 אחוזי שומן, כאשר מפתח שרירים בתחרות יהיה בעל 5-6 אחוזי שומן בלבד.

הדיאטה היא חלק בלתי נפרד מחייו של מפתח גוף, כשאחד הרכיבים המרכזיים בדיאטה הזו, אם לא החשוב שבהם תאמינו או לא – הוא מים. כן, אותו נוזל שקוף וחסר טעם שמרכיב כמעט 65% מהגוף האנושי.

על הקשר שבין שתייה מרובה של מים וירידה מהירה במשקל נדבר בהמשך, אולם גם ללא תכונה זו חשיבות המים לדיאטה שלנו היא עצומה.

אל תתנו לגוף שלכם לנבול – שתו מים

כאמור לעיל הגוף האנושי מורכב רובו ממים בצורות שונות. החל מתאי העור שלנו, וכלה באחרון התאים, כולם זקוקים למים כדי להתקיים ולשמור על המאזן החיוני כל כך לקיום האנושי. דיאטנים רבים יספרו לכם על היתרונות שבשתיית מים כמסייעת לשמירה על מלאות ותחושת שובע, שבתורן מונעות נשנושים מיותרים ומסייעות לירידה מהירה יותר במשקל.אצל מפתחי גוף לעומת זאת ישנה חשיבות עצומה לשתייה מרובה של מים משום שהמראה החיצוני שלהם הוא זה שקובע בסופו של דבר את אפשרותם לזכות בתחרות כלשהי.מאמרים רבים מוקדשים בתחום להידרציה מלאה של הגוף, כלומר לשמירה על מאזן נוזלים, בו יש לגוף את כל כמות המים הדרושה כדי לשמור על חיות התאים.

הרמת משקלות כבדים לאורך זמן, ואימוץ השריר מצריך שימוש אדיר באנרגיה, רבים טועים לחשוב כי האנרגיה תושב במהירות רבה יותר באמצעות מזון, כשמה שהגוף באמת צריך הוא נוזלים – בעיקר מים.דמיינו לצורך העניין פרח שאינו מקבל מספיק מים, והוא הופך כפוף וקמל, כאשר לאחר השקיה, מתמלאים תאי הצמח במים וגורמים לו לעמוד זקוף ויציב.תהליך דומה קורה לתאי הגוף האנושי, מה שמשפיע על מראה חיצוני ובוודאי שעל תפקוד פנימי של מערכות הגוף השונות.אתם מאבדים נוזלים בכל רגע נתון, גם כאשר אתם יושבים במשרד הממוזג שלכם (לעיתים אף יותר), לכן הקפידו על שתיה מתמדת של מים.

מרגישים עקצוצי רעב קלים? חפשו את הברז הקרוב, או שלפו את בקבוק המים שלכם ותגלו כי הדרך למשקל בריא ולמראה טוב, אינם עוברים דרך המקרר דווקא.

מערכת נביעות  |

מערכת נביעות |