כיצד שתיית מים מינרליים שומרת על עור פנים צעיר ובריא?

מאת: מערכת נביעות | | 10 Oct
אישה יפה נוגעת בפניה

כולנו רוצים לשמור על עור פנים צעיר, בריא ורענן.

לצד תחום הקוסמטיקה הרפואית המעמיד לרשות המטופלים שלל טיפולי פנים מיוחדים המשתמשים במכשור מתקדם ומספקים מענה לצרכים מגוונים – החל משמירה על חיוניות העור, דרך טיפול בבעיות עור רפואיות למיניהן וכן הלאה – ישנה חשיבות לא פחות גדולה לשתיית מים מינרליים בכמות הנדרשת הידועה כמשפיעה במיוחד על העור.

גורמים המשפיעים על בריאות העור

חשוב להבין כי עור הגוף בכלל ועור הפנים בפרט הוא רגיש מאוד ומושפע משלל גורמים – החל מגורמים חיצוניים כמו קרני השמש, יובש, זיהום אוויר ועד גורמים אישיים ופנימיים כגון תזונה, עישון, אורח חיים שאינו בריא וכדומה. שתייה של כ-10-12 כוסות מים מינרליים ביום יכולה לחולל פלאים בעור. גוף האדם מורכב רובו ממים, לכן שתיית מים המעשירה את כמות הנוזלים בגוף תורמת לחילוף החומרים ולמעשה עוזרת לשמור על מראה חיוני, צעיר, מתוח ומבריק של העור. מים הם מרכיב בסיסי לגוף ויש להם שורה ארוכה של תפקידים חיוניים ופונקציונליים. מכאן אין פלא כי רופאים מומחים ואנשי קוסמטיקה מקצועיים ממליצים על שתייה מרובה במהלך היום כדרך קבע וכהרגל בריא.

החשיבות שבשמירה על עור הגוף והפנים

העור שלנו מהווה כ-16% ממשקל הגוף ומכיל כחמישית מכמות המים בגופנו. תפקיד העור הוא להפריד בין פנים הגוף לבין הסביבה, לספק הגנה מפני מיקרו-אורגניזמים, קרינת השמש ורעלנים הקיימים בסביבה, לכן עלינו לעשות כמיטב יכולתנו בכדי לשמור עליו. עורנו חיוני להגנה על הגוף:

מערכת העור מווסתת את טמפרטורת הגוף (באמצעות זיעה המופרשת מבלוטות העור ובעזרת התרחבות כלי הדם)
השומן וכלי הדם הנמצאים בשכבות העור התחתונות משמשים כמבודדי חום
העור מונע התיישבות של רקמות הגוף אבמצעות בידוד הנוזל החוץ-תאי
העור משמש כאיבר תחושה הנועד לאבחן תחושות של חום, קור, מגע, לחץ וכאב
העור משמש מאגר לחומרי מזון, כגון שומן, מים ומלחים והוא המקום בגופנו בו מיוצר ונאגר ויטמין D
העור מגן על הרקמות שתחתיו מפני פגיעות ופציעות
יתרה מכך, העור מהווה חלק ממערכת החיסון ומשמש כמחסום הראשוני בפני זיהומים, פתוגנים וכימיקלים

שתיית מים מינרליים לשמירה על עור פנים בריא

העור מורכב משלוש שכבות – השכבה החיצונית, "אפידרמיס", משמשת בתור מעטפת גוף האדם; השכבה האמצעית, "דרמיס", היא למעשה העור העשוי רקמת חיבור המכילה שפע של עצבים וכלי דם המעבירים גירויים שונים; השכבה העמוקה יותר, "היפודרמיס", מתפקדת כמבודד חום ושומרת על טמפרטורת הגוף. התנאי הבסיסי לתהליך שמירה על עור בריא וחיוני הוא שמירה על רמת לחות מבוקרת. מכאן שתכולת מים נמוכה בעור יכולה להיות מלווה בתופעות כגון יובש, ירידה באלסטיות ועליה בחספוס עור הפנים. בנוסף על כך, ישנם גורמים רבים המביאים לתחושת התייבשות של עור הפנים. במדינה עם אקלים חם כמו ישראל, התייבשות העור נחשבת שכיחה מאוד לא רק בעונת הקיץ, ונוצרת כתוצאה מעלייה בטמפרטורות, עלייה בלחץ האטמוספרי ושתייה לא מספקת של נוזלים.

מחקרים מראים כי יש צורך בשתיית שני ליטרים של מים מינרליים ביום על מנת לקבל את האפקט האופטימלי על מדדי הבריאות בכלל ועל עור הפנים בכלל. חשוב להקפיד על שתיית מים בריאים, מסוננים, נקיים ודלים במלחים כמו שיש במים מינרליים. שתייה מספקת תביא למראה עור פנים חלק, גמיש ומלא ברק.

שתיה נעימה.

מערכת נביעות  |

מערכת נביעות |