5 סיבות להוסיף לגוף שלכם מגנזיום

רופאים, דיאטנים, מטפלים, תזונאים, ואפילו מאמני כושר כבר ממליצים להקפיד לשלב מזון ושתייה עתירים במגנזיום לתפריט שלנו באופן יומיומי, ויש להם לא מעט סיבות לכך

מאת: מערכת נביעות | | 10 Oct
כוס מים בטבע

ריכזנו עבורכם את הטופ 5 – למה הגוף שלכם זקוק למגנזיום:

1. שכיחות גבוהה בגוף האדם –  למרות שהיח"צ של הגוף לא מספיק מדגישים את החשיבות שלו, המגנזיום הוא אחד מהמינרליים הכי חשובים וחיוניים בגוף האדם. מדובר למעשה, במינרל הרביעי בשכיחותו שמתפרש כמעט בכל מקום בגוף, כאשר 60% ממנו מצוי בעצמות, 39% מתחלקים בתאי הגוף, ביניהם שרירים, מח, לב, כליות וכבד, ו- 1% ממנו מצוי בדם. וכמו שניתן להבין למגנזיום יש השפעה כמעט על כל המתרחש בגופינו. בואו ננסה להבין כיצד.

2.  מניעת מחלות – רופאים ומטפלים רבים ממליצים על מגנזיום, בשל היכולת המניעתי שלו. כאשר המקרים השכיחים יותר הן המלצות בנושאי נשירת שיער, עייפות כרונית, התכווצויות שרירים והפרעות קשב
וריכוז.

3. טיפול במחלות קיימות – למגנזיום אפקט טיפולי וצריכת מגנזיום בכמויות גדולות משמש לטיפול במצבי מחלה שונים. בין היתר הוא עוזר ומקל במצבים של רעלת הריון, מיגרנה, לחץ דם גבוה, התקף לב ומחלות לב שונות, וסכרת שעליה נרחיב עוד בהמשך.

לסיבות נוספות על חשיבות המגנזיום לגוף שלנו הקליקו כאן >

למידע על שתיית מים מרובה לחצו כאן! 

4. שיקום הגוף, מקור לכוח ועוצמה ושיפור ביצועים – מגנזיום מסייע בשמירה על תפקוד תקין של השרירים והעצבים, שמירה על קצב לב יציב, תמיכה בתפקוד תקין של מערכת החיסון וכן בבניית העצמות. המגנזיום משפר ביצועים על ידי הפחתת העייפות במהלך פעילות גופנית. ומסייע בשיקום כללי של הגוף לאחריו.

מנגד, מחסור במגנזיום עלול ליצור מצבי התכווצויות שרירים, מגפיים ועד לרעד בעפעפיים, עייפות, אובדן תיאבון, בחילה, הקאות. ואפילו פגיעה במצב רוח, ירידת אנרגיה ועצבנות.

5. חיזוק עצמות, תרומה למטבוליזם של פחמימות ושומנים וחילוף חומרים – מגפת ההשמנה והסכרת משכו את תשומת הלב למגנזיום היות ויש לו תפקיד חשוב במטבוליזם של פחמימות. ואכן המגנזיום נמצא כמגביר רגישות לאינסולין, מסייע בוויסות רמות הסוכר בדם ובשמירה על לחץ דם תקין, משתתף הן בחיזוק מבנה העצם והן במטבוליזם שלה.

לסיכום חברים, בין אם אתם אם אתם ספורטאים בנשמה או יושבים כל היום על הספה, מתאוששים ממחלה או מנסה למנוע כזו, חשים בעייפות יתרה או פשוט זקוקים לעוד אנרגיה, הגוף שלכם זקוק למגנזיום.

מערכת נביעות  |

מערכת נביעות |