טיפים לאורח חיים מאוזן

מאת: מערכת נביעות | | 10 Oct
שייק ירוק, שייק כתום, פירות בצבעים שונים, וסטטוסקופ

גזור ולשמור: המדריך לחיים בריאים ומאוזנים יותר

הקפדה על שעות שינה, אימוץ פעילות גופנית, תזונה מוקפדת יותר ומים מינרליים, הרבה מים.      

כך תאמצו הרגלים חדשים שישפרו את אורח החיים שלכם ויגרמו לכם להרגיש טוב יותר.

החיים הם מירוץ אינסופי: אנו רצים במעגלים אחרי הילדים, הקריירה, הבית ולרוב, נוטים לשכוח להקשיב לעצמנו. גם במרוצת השגרה, חשוב למצוא הזדמנויות שיאפשרו לנו לאמץ הרגלים בריאים יותר ולמצוא את המקום המוקדש רק לנו, לעצמנו ולגופנו.

מצאו זמן לפעילות אהובה או תחביב חדש

קריאת ספרים, צילום, כתיבה, סריגה או צביעת מנדלות… לכל אחד מאיתנו יש פעילות אהובה שנזנחה במרוצת השנים, או תחביב חדש שתמיד רצינו לאמץ. הקדישו זמן בשבוע המיועד רק לכם ולתחביב שלכם מה שישרה עליכם רוגע ויפיג מתחים וחרדות.

הקפידו לשתות מים מינרליים

שתייה מרובה של מים תורמת לתחושת רעננות וחיוניות ויש לה השפעה גדולה על מצב הרוח שלנו. מים שומרים על עור חלק ומתוח, משפרים את היכולת הגופנית, ואם מקפידים על מים מינרליים – אז הם גם חזקים בסידן ומגנזיום, מסייעים בהורדת לחץ הדם ומקטינים מחלות לב.

צחצחו שיניים עם היד השניה

נשמע מופרך? תתפלאו, אבל הרבה מהרגלי הבוקר עשויים להשפיע על התחושה הכללית שלנו במהלך היום ולכן, אם אתם ימנים השתמשו ביד שמאל כדי לצחצח שיניים ולהפך: הפעולה השגרתית כביכול תאתגר את המוח שלכם ותגרום לו להתאמץ יותר ולעבוד על פעולה "חדשה". בפעמים הראשונות תרגישו מאותגרים אבל ככל שתתמידו בהרגל החדש, תבנו חיזוק נוירולוגי משמעותי שבסך הכל יחזק את תפקוד המוח שלכם.

אכלו לאט יותר

לא מעט מחקרים מוצאים קשר בין אכילה מהירה לאי אילו תחלואות ולכן, מומלץ לאמץ אכילה איטית כהרגל שישפר את התחושה לאחר הארוחה. כשאנו אוכלים לאט, המוח שלנו משדר איתותים על תחושת שובע עוד לפני סיום הארוחה וכך, אתם עשויים לצרוך פחות כמויות של אוכל ולעזור לעצמכם לשמור על משקל תקין.

התחילו לעשות יוגה!

אחד מהטרנדים המובילים בעולם הכושר הוא חיזוק הקשר שבין גוף לנפש כשיוגה היא אחת מהשיטות הפופולריות, ובצדק. במהלך השנים, הגוף שלנו עובר שינויים בין אם מדובר בבגרות, הריון ולידה ואף התפתחותן של בעיות נפשיות כמתח וחרדה שמחלישות את הגוף שלנו והופכות אותנו לפגיעים יותר. יוגה אם כן, היא שיטה נפלאה לחיזוק הגוף, הרפיית השרירים ונשימה נכונה, ודרך אולטימטיבית לאימוץ אורח חיים בריא ונינוח יותר.

מערכת נביעות  |

מערכת נביעות |