מקור המים - מאיפה מגיעים המים שאנחנו שותים?

מי שתייה יכולים להגיע ממספר מקורות. מקור המים הוא למעשה זה שאחראי על ההבדלים בין סוגי המים והוא משפיע על איכותם.

מאת: מערכת נביעות | | 10 Oct
מים נמזגים לכוס

מי ברז

מגיעים ממקורות שונים כמו אקוויפר ההר והחוף (מאגרי מים תת קרקעיים המצויים מתחת להרי יהודה ושומרון ורצועת החוף), הכינרת , בארות , קידוחים ומעיינות. בשנים האחרונות גובר השימוש במים מותפלים.
מכיוון שהרכב המים משתנה ממקור ומקור ואיכותם אינה אחידה יש צורך לבצע במים טיפולים שונים. הטיפול העיקרי אותו עוברים מי הברז הוא חיטוי בכלור (הכלרה) אשר נועד לטפל במזהמים המיקרוביאליים העלולים להימצא במים. כלומר, ההכלרה מיועדת לחטא את המים ממיקרואורגניזמים מזיקים כגון חיידקים מחוללי מחלות.

מים מסוננים

מים מסוננים במסנן ביתי הם למעשה מי ברז שעוברים תהליך כלשהוא של סינון. הסינון הוא בעצם נסיון לתקן את מי הברז ולשפר את איכותם. סינון מי הברז הינו בעייתי בעיקר עקב העובדה שהרכב מי הברז אינו קבוע והוא מושפע מגורמים רבים ומשתנים.
רוב המכשירים לסינון ביתי אינם מזהים את כל המזהמים השונים המצויים במים, כגון נתרן ( מלח) , חנקות ,דלק ומומסי דלק , חומרי ריסוס והדברה ,מתכות כבדות, שאריות של תרופות כגון הורמונים ואנטיביוטיקה ועוד, הם אינם מסוגלים לסנן אותם, ולכן יעילותם חלקית. למעשה, הלקוח אינו מקבל אחריות על טיב המים שיצאו מהמסנן ואילו חומרים מצויים בפועל בכוסו לאחר הסינון . עוד חשש שקיים, הוא שהפילטרים יהפכו לבית גידול של חיידקים ויהוו בעצמם גורם מזהם.

מים מינרליים טבעיים

על פי ההגדרה החוקית שלהם מים מינרליים הם מים המגיעים ממקור תת קרקעי יחיד אשר ראויים לשתייה כבר בנביעה, ללא כל צורך בטיפול ( תקנות בריאות העם למי מעיין ומים מינרליים) .
הסיבה לכך שמים מינרליים הם מים נקיים ובטוחים לשתייה ללא כל צורך בחיטוי או ניקוי היא העובדה החשובה שהמים הללו מחלחלים בשכבות קרקע וסלע שאינן נחשפות לזיהומים.
המים של נביעות הם מים הנובעים ממקור תת קרקעי נקי ובטוח אשר נבחר בקפידה, אושר על ידי המומחים של משרד הבריאות ונמצא תחת בקרתם הצמודה והקבועה. היות ומקור המים הוא יחיד, כל טיפות הגשם עוברות את אותו תהליך חלחול והמסת מינרלים ולפיכך הרכב המים קבוע ויציב ומפורט על כל כד ובקבוק לידיעת הצרכנים.
המים נארזים ללא מגע יד אדם, נבדקים מדי יום ובנוסף לתקני משרד הבריאות הם עומדים גם בתקנים בין לאומיים קפדניים.
לסיכום: היתרונות הבולטים של המים המינרליים על פני מים אחרים, טמונים בהרכב מינרליים יציב, בניקיונם מחומרים מזהמים, וברמת בטיחותם הגבוהה לשתייה עבור תינוקות, ילדים ומבוגרים.

שאלה של איכות

בשנים האחרונות מתקיים בישראל שיח ציבורי ער בסוגיות שונות הקשורות במי השתייה.
איכות מי השתייה הוא נושא רחב, מאתגר ומורכב המתייחס לפרמטרים רבים ובכללם מקור המים, רכיבים המצויים במים, תקנות, בדיקות ופיקוח.
החשש לאיכות המים נובע מהעובדה שמקורות המים העיקריים שלנו נמצאים בסמיכות רבה לאזורים שבהם אנחנו חיים ועובדים. הפסולת שאנו מייצרים בחיי היום יום, בתעשייה ובחקלאות עלולה להגיע דרך הקרקע אל מאגרי המים ולפגוע בהם. סיבות טובות לשתות נביעות

נקיים במקור – המים שלנו הם מי גשמים אשר מחלחלים בקרקעות דלילות אוכלוסין ולרוב לא מיושבות הם אינם מכילים חומרים העלולים להזיק לבריאות ובמקורם הם מצוינים ובטוחים לשתייה. להבדיל ממי ברז מסוננים, אין צורך לנסות "לתקן" אותם ולנטרל טעמם של חומרים והביטחון בניקיונם הוא גדול. תהליך הקידוח להפקת המים והמילוי נעשים ללא מגע יד אדם ולמעשה אנו מגישים לכם את המים בדיוק כפי שהטבע יצר אותם.

פיקוח קפדני – אנו מבצעים במים בדיקות רבות מסוגים שונים, כ-150 בדיקות איכות ליום, דבר המאפשר לנו לתת אחריות מלאה על המים המצויים על כל המוצרים. מפעל נביעות נמצא תחת בקרה קבועה של משרד הבריאות ועומד בתקנות בינלאומיות.

הרכב קבוע התורם לבריאות – היות והמים מגיעים ממקור יחיד הרכבם נשמר קבוע ויציב.
הרכב המים משקף את הרכב סלעי הגיר דרכם הם מחלחלים והוא בעל יתרונות בריאותיים חשובים : המים מכילים כמות משמעותית של סידן ומגנזיום, פלואוריד טבעי כמות נמוכה של נתרן ודלים בחנקות. בכל לגימה אתם יודעים בדיוק מה אתם מכניסים לגוף שלכם ושל המשפחה שלכם.

מערכת נביעות  |

מערכת נביעות |